Najtrafniejsze firmy tworzące zabawki dla kotów – jakie to?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Zapewne każdy przynajmniej raz dostrzegł kotka który wysuniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych czynności, którą musi wykonywać każdy duży kot. A nie chodzi tu wcale o zaostrzenie pazurów, ponieważ szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze oznajmienia, iż to jego teren. Gdy kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi zachować przed uszkodzeniem nasze meble.
kup zabawkę swojemu kotu https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotom komfort, są bardzo konieczne zwłaszcza pupilom żyjącym trwale w lokum.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, a na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma możliwość do szczególnie złożonych rozrywek. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by ochronić przed zadrapaniem meble albo wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Przeważnie kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają właściciele, więc ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile kochają także zaznaczać własne otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład nietypowego kota.

Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najatrakcyjniejsze, postawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne wielorakie rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia a może służyć kotom jak funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest to zatem najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, postawionego na podstawce pionowo albo ukośnie, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeśli są szczególnie rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niesamowicie duża, mają one najprzeróżniejsze wymiary, mają różne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym stylem i upodobaniami kota. Gdy pupil kocha więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest żywy i dodatkowo lubi skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.