W jaki sposób zakupić odmianę psiaka adekwatną dla Ciebie?

To, iż czworonóg jest najgenialniejszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ten futrzasty kompan, jest wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i warunki, w których przebywa. Dla niego liczy się wyłącznie czułe spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję pieska, bardzo często nawet nie pomyślą nad wyborem tej określonej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Stan psiaczka oraz jego cudowny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły psiak niezwykle szybko rośnie i właściciel nawet nie spostrzeże, kiedy przemienia się w dojrzałego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i także zabawnego pyszczka.


Energiczny psiak i ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, należy dobrze zaznajomić się z jego rasą, aby wraz z nim stanowić jednolity oraz szczęśliwy związek. Psiaki potrzebujące mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się radosne, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to wybitnie aktywne zwierzaki, które wymagają długich spacerów i również licznych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które spokojnie pomieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Natomiast niewielkie pieski pomimo swojego pięknego wyglądu, nie zapewnią komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepokój oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w mieszkaniu występują malutkie dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania właściwych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, żeby właściwie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz trybem życia człowieka, gdyż właśnie wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

karma dla kota hurtownia