Żwirek dla kotka – najistotniejsze wskazówki, które potrzebujesz znać

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to zatem niezbędne akcesorium kuwety. Są rozmaite modele żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak także zakrytej. Żwirek dla kotów posiada taki negatyw, że niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozrzucaniu nieopodal kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po domu przez kota.
zobacz koniecznie żwirki silikonowe https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotka?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Wszakże na rynku są widoczne różnorodne żwirki dla kota, o wiele wygodniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają normalny piasek. Są odpowiednie dla pupilów, które często wychodzą na zewnątrz oraz przepadają gmerać w ziemi. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kotów niesłychanie szybko zaczyna odrażająco pachnieć, albowiem nie ma szansy odseparowania żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Tymczasem owy większy i cięższy jest niewiele skuteczny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, którą można swobodnie usunąć z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub zapachowe. Zbiór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, doskonałe żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, i cały żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest niezwykle efektywny.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu przyjemnie wyparowała. Niesamowicie poszukiwane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio redukuje aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery smrodu i neutralizatory, które wolno dołączać w znikomej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają jeszcze właściwości bakteriobójcze.